Turniej Słodkości dla KGW „Przepisane Tradycje”

Szanowne Koła Gospodyń Wiejskich z Województwa Opolskiego!

Mamy ogromny zaszczyt, w imieniu Pana Andrzeja Buły – Marszałka Województwa Opolskiego oraz Pana Antoniego Konopki – Członka Zarządu Województwa Opolskiego, zaprosić Panie (a być może i Panów) do udziału w TURNIEJU SŁODKOŚCI „PRZEPISANE TRADYCJE”!

Celem Turnieju jest promowanie i identyfikacja słodkich tradycyjnych produktów, które od lat stanowią dumę naszego regionu. Pragniemy odkryć i uhonorować stworzone przez Was smakołyki, bazujące na starych, zachowanych recepturach.

Turniej został podzielony na trzy kategorie: torty, ciasta i ciasteczka. Każda z tych kategorii to prawdziwe wyzwanie dla mistrzyń kuchni, które pragną podzielić się swoim kulinarnym dziedzictwem. Nasze wymagania są jasne – każdy wypiek musi być przygotowany zgodnie z tradycyjną recepturą, która przekazywana była przez pokolenia. To właśnie dzięki tym starym przepisom, opolskie tradycje wypieku stają się tak niezwykle silne i bogate.

Najważniejsze zasady Turnieju: 

Turniej skierowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich z terenu województwa opolskiego, które:

  • zostały zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich, prowadzonym przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa,
  • lub działają w ramach kółek rolniczych, w oparciu o przepisy Ustawy z dnia 8 października 1982 roku o społeczno-zawodowych organizacjach rolników

Zgłoszenie musi zawierać dobrej jakości zdjęcie, skan lub kserokopię starego przepisu np. z rodzinnego zeszytu z przepisami kulinarnymi i/lub z książki kucharskiej wydanej przed rokiem 1998 r.

Czas Turnieju i etapy:

  1. Etap I – zgłoszenia w formie elektronicznej lub papierowej na adres mailowy: zesmakiem@opolskie.pl do 31 października 2023.

Zgłoszenie musi zawierać dobrej jakości zdjęcie, skan lub kserokopię starego przepisu np. z rodzinnego zeszytu z przepisami kulinarnymi i/lub z książki kucharskiej wydanej przed rokiem 1998 r.

  1. Etap II – rozstrzygnięcie Turnieju: listopad/grudzień 2023 r.

Jedno KGW może zgłosić po jednym produkcie w każdej kategorii.

NAGRODY w każdej kategorii: 

 • I miejsce – 3 000 zł
 • II miejsce – 2 000 zł
 • III miejsce – 1 000 zł

Przyznane zostaną również wyróżnienia oraz nagrody finansowe za udział w Turnieju, a łączna pula nagród wynosi 43 500 zł.

Drogie Panie z KGW! Nie czekajcie – szukajcie starych receptur, wspólnie odkrywajmy smaki tradycyjnych opolskich wypieków i zadbajmy o to, aby nie zapomniały o nich przyszłe pokolenia!

KONTAKT Z PRACOWNIKAMI:
Referat Rozwoju Wsi: 77 44 82 108, 109, 159; mail: zesmakiem@opolskie.pl;

Do pobrania:

REGULAMIN Turnieju Słodkości dla KGW

ZGŁOSZENIE KGW do Turnieju

PLAKAT TURNIEJU KGW