I posiedzenie Zespołu ds. Opolskie ze smakiem

Kolejne osoby i firmy zainteresowane są otrzymaniem marki „Opolskie ze smakiem”. O ten znak ubiega się w tym roku 11 podmiotów.

{"item":{"showCaptionTitle":true,"showCaptionDescription":true},"lazy":true,"template":{"loop":true}}

Wśród osób oceniających wnioski jest Katarzyna Kazek, kierownik oddziału higieny żywności z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu. – Interesuję się tym, co związane jest z żywnością. Na sercu leży mi jej jakość i jej wpływ na zdrowie. Jestem zwolenniczką promowania naszych regionalnych smaków. To buduje naszą tożsamość. Ta branża się bardzo rozwija i jest coraz większa dbałość o jakość i czystość w trakcie przygotowania potraw – mówi Katarzyna Kazek. Dodaje, że w Polsce z produkcją żywności związanych jest ponad 230 aktów prawnych. – W trakcie szkoleń i spotkań opowiadamy o obowiązujących regulacjach – informuje.

Natomiast Dorota Szyra, Wojewódzki Inspektor Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych przyznaje, że bardzo ceni produkty związane z regionem. – Z racji mojego zawodu zwracam uwagę o dbałość w trakcie produkcji, ale również na to, jakie są informacje dotyczące tego, jak ona powstaje i z jakich składników – wyjaśnia. Dodaje, że sama jest mamą czwórki dzieci i z wielką chęcią wybiera takie miejsca, które proponują lokalną i regionalną żywność.

Dodajmy, że członkowie sieci “Opolskie ze smakiem” podzieleni są na kategorie:

  • Restauracje i inne punkty gastronomiczne,
  • Gospodarstwa agroturystyczne i obiekty usług hotelarskich,
  • Producenci surowców w rolnictwie i ogrodnicy,
  • Przedsiębiorstwa rybołówstwa / rybactwa,
  • Przetwórcy żywności.

Treść pochodzi ze strony opolskie.pl/